W czwartek 26 września uczniowie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy byli na wycieczce w Wiosce Tematycznej Pacowa Chata, gdzie zwiedzili Muzeum Historyczno-Etnograficzne.
W czwartek 26 września uczniowie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy byli na wycieczce w Wiosce Tematycznej Pacowa Chata, gdzie zwiedzili Muzeum Historyczno-Etnograficzne.
W czwartek 19 września w Mediatece uczniowie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy obejrzeli niesamowite, interaktywne przedstawienie pt. „Wróg” w ramach projektu Młodzieżowy Teatr Włączający. Spektakl jest efektem pracy twórczej dzieci i młodzieży Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Białymstoku im. Waldemara Kikolskiego. Młodzi artyści przez kilka miesięcy uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pracowników Muzeum Wojska w Białymstoku i studentów Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Białymstoku. Wspólnie opracowali scenariusz przedstawienia, w którym dzielą się swoim sposobem rozumienia konfliktów zbrojnych i refleksją nad ich okrucieństwem. To było emocjonujące doświadczenie zarówno dla młodzieży jak i nauczycieli.
W środę, 9 października 2024 r., uczniowie ZSOiZ w Mońkach: Łukasz Ciborowski, Kamil Dzieszko, Dawid Lipiszko, Szymon Łazowski, Dawid Rudziński, Jakub Skwarko, Adrian Szczepański oraz Jakub Wyszyński, dzielnie reprezentowali naszą szkołę w drużynowych biegach przełajowych. Zawody odbywały się na wymagających trasach Lasu Pietrasze, gdzie zmierzyli się z dystansem 2500 metrów!
Chłopcy pokazali niesamowitą determinację i zdobyli cenne doświadczenie, które bez wątpienia zaprocentuje w przyszłości. To ważny krok w procesie budowania nowego zespołu sportowego, który z pewnością będzie się rozwijał i odnosił kolejne sukcesy!
Gratulujemy naszym sportowcom i życzymy kolejnych sukcesów!
Z ogromną przyjemnością informujemy, że Jakub Błaszczyk, uczeń klasy 3C LO w Mońkach, znalazł się w zaszczytnym gronie stypendystów programu ZDOLNI.
Jakub jest jednym z 581 uczniów z całej Polski, którzy będą pracować pod okiem wspaniałych naukowców, artystów i pasjonatów swoich dziedzin zdobywając cenne umiejętności i wzbogacając swoją wiedzę. Program ZDOLNI proponuje swoim stypendystom warsztaty w czołowych jednostkach naukowych w Polsce, seminaria z zakresu nauk humanistycznych, obozy naukowe i artystyczne, koncerty, wystawy oraz staże badawcze.
Tak oto napisał o sobie Jakub aplikując do programu: "Swoją przyjemność czerpię z pisania. Piszę prozą, czasami wierszem, jednak tym, co jest dla mnie najważniejsze, to wartość tego, co tworzę.(...) Jestem głęboko przekonany, że słowo ma w sobie wielką moc, która zdolna jest do oddziaływania na ducha czytelnika."
Serdecznie gratulujemy Jakub, jesteśmy dumni!
Dzień 9 października uczniowie rozpoczęli wizytą w Muzeum Geologicznym- przepełnionym różnorodnymi okazami skał, minerałów, ciekawymi opowieściami przewodników. Następnie klasa 3ad odwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego, które stanowi hołd mieszkańców Warszawy dla tych, którzy zginęli. Klasa 3e zwiedziła Muzeum Titanica, gdzie uczniowie odkryli jego fascynującą historię na nowo. Mieli okazję wcielić się w role pasażerów i doświadczyć ich emocji.
Najważniejszym punktem programu był fascynujący spektakl „ Stowarzyszenie Umarłych Poetów” , gdzie Wojciech Malajkat zagrał charyzmatycznego profesora, który wniósł w mury konserwatywnej szkoły ducha miłości do literatury, poezji, życia i przypomniał uczniom o prawie do samodzielnego myślenia.
Organizator wyjazdu: Barbara Zabłudowska
Opiekunowie: Agata Szpyruk, Katarzyna Mońko
W miniony poniedziałek uczniowie klas drugich (BCE) wzięli udział w niezwykle inspirującym wyjeździe edukacyjnym do Białegostoku. Program dnia był bogaty w atrakcje, które łączyły naukę z zabawą.
Pierwszym punktem programu była projekcja filmu „Niepewność. Zakochany Mickiewicz”, który przybliżył młodzieńczą miłość Adama Mickiewicza do Maryli Wereszczakówny. To fascynujące spojrzenie na życie romantycznego wieszcza z pewnością zainspirowało naszych uczniów do dalszego odkrywania literatury polskiej.
Kolejnym przystankiem były malownicze ogrody Pałacu Branickich, które w jesiennej szacie zachwyciły swoją urodą i atmosferą. Uczniowie mieli okazję podziwiać piękno przyrody oraz zgłębiać historię tego wyjątkowego miejsca.
Na zakończenie dnia, aby zrelaksować się po intensywnych emocjach, grupa udała się do Strefy Wysokich Lotów. To miejsce oferowało niezliczone atrakcje, w tym trampoliny, strefy sportowe, dmuchane zjeżdżalnie oraz interaktywne zabawy. Uczniowie mieli okazję spędzić czas aktywnie, rozwijając swoje umiejętności w nowoczesnym wydaniu.
Wyjazd był nie tylko okazją do nauki, ale także do integracji i wspólnej zabawy.
Opiekunowie: W. Magnuszewska, A. Jakowuk, D. Szydłowska
W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu 2024, w dniu 25 września 2024odbyły się Mistrzostwa ZSOiZ w piłce nożnej, w których wzięło udział 16 reprezentacji klasowych. Turniej, zorganizowany na boisku Orlik w Mońkach, zgromadził uczniów pełnych energii i sportowego ducha.
Drużyny zostały podzielone na cztery grupy:
Każda drużyna przystąpiła do rywalizacji z dużym zapałem, a emocje sięgały zenitu w każdej rozgrywce. Po zaciętych meczach, do fazy pucharowej awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.
Końcowa kolejność
Po intensywnych zmaganiach, końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
1. 3AD LO – Mistrzowie turnieju, obronili tytuł z zeszłego roku.
2. 3E LO – Drugie miejsce, z solidnym występem i walecznością do samego końca.
3. 3G T – Trzecia lokata, która pokazuje, że drużyna była silnym pretendentem.
4. 4FGH – Miejsce czwarte, ale z sercem i zaangażowaniem, które zasługują na uznanie.
Nagrody indywidualne
Podczas turnieju przyznano również nagrody indywidualne, które były wyrazem uznania dla
wyróżniających się zawodników:
Wyróżnienia indywidualne przyznano w drodze jawnego głosowania, co dodało wydarzeniu sportowego ducha fair play.
Sukces turnieju był możliwy dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy zespołu organizacyjnego. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwały:
Ich starania zaowocowały płynnością rozgrywek oraz miłą atmosferą, która panowała na boisku.
Relację fotograficzną z wydarzenia przygotowały:
Ich zdjęcia uchwyciły niezapomniane chwile, radość zwycięzców oraz sportową rywalizację, co pozwoli wszystkim uczestnikom wrócić myślami do tych emocjonujących momentów.
Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach sportowych!
organizator Mistrzostw: Bartosz Kobrzyniecki
Otwarty nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach naboru:
Priorytet 8 Fundusze na rzecz edukacji i włączenia społecznego, Działanie 8.1 Rozwój edukacji i kształcenia – Edukacja Włączająca programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027 o nr FEPD.08.01-IZ.00-004/24
Zgodnie z art.39 Ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021–2027, Powiat Moniecki, ul. Słowackiego 5a, 19-100 Mońki / Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach, ul. Tysiąclecia 15, 19-100 Mońki ogłasza konkurs na wspólne przygotowanie i realizację projektu w ramach, działanie 8.1 Rozwój edukacji i kształcenia
1.Cel projektu:
Wzmocnienie potencjału dydaktycznego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach w zakresie edukacji włączającej
2. Proponowany zakres zadań przewidzianych dla partnera:
Wsparcie merytoryczne i organizacyjne Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach przy przygotowaniu wniosku o dofinansowanie oraz realizacji części zadań obejmujących przedmiotowy projekt.
3. Typy działań przewidziane do realizacji:
Wsparcie szkół i placówek w prowadzeniu skutecznej edukacji włączającej poprzez tworzenie rozwiązań wspierających kształcenie zawodowe dostosowane do zróżnicowania potrzeb edukacyjnych i rozwojowych osób uczących się, w tym wynikających z niepełnosprawności, np.: zapewnienie odpowiedniego wyposażenia, podnoszenie kompetencji kadr pedagogicznych, bezpośrednie wsparcie uczniów, zapewnienie usług asystenckich dla uczniów.
4. Wymagania wobec partnera:
5. Przy wyborze partnera będą brane pod uwagę następujące kryteria:
6. Oferty składane przez potencjalnych partnerów powinny zawierać:
7. Oferty składane przez potencjalnych partnerów powinny:
8. Termin i tryb rozpatrzenia ofert:
9. Sposób i termin składania ofert:
Informacje: sekretariat@zsmonki.pl
Ogłaszający zastrzega sobie prawo do negocjowania warunków realizacji zadania oraz do unieważnienia naboru bez podania przyczyny.
Mońki , dnia 30.09.2024 r.
Każdego roku, 15 września, obchodzimy Dzień Kropki – wyjątkowe święto kreatywności, odwagi i odkrywania własnych talentów. W tym tygodniu uczniowie technikum i branżowej szkoły I stopnia, na matematyce świętowali ten dzień w zupełnie nowym stylu! Zamienili liczby w kreatywne projekty, a zadania matematyczne przerodziły się w wyzwania pobudzające wyobraźnię.
Kto wie, może właśnie odkryliśmy przyszłych mistrzów matematycznej sztuki?
Organizatorzy: p. M. Reut, p. A. Sadowska
Cała społeczność szkolna ZSOiZ w Mońkach dołączyła do zbiórki na rzecz powodzian!
20 września był u nas prawdziwym świętem kreatywności!! Uczniowie klasy 1 a/c/e LO, którzy już się zadomowili w naszej szkole, wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Kropki. Zajęcia odbyły się na placu naszego liceum. Tego dnia lekcja matematyki okazała się fascynującą przygodą rozwijającą kreatywność matematyczną i logiczne myślenie. Uczniowie rozwiązywali kropkowe zadania i zgadywanki, utrwalali działania na zbiorach wykorzystując przeróżne materiały np. sznurek. Wyzwaniem tego dnia było ułożenie kropkowego sudoku. Lekcja przebiegała w wesołym „kropkowym” nastroju i nikt się nie nudził.
Nie zabrakło również zadania specjalnego:, czyli zbudowania symbolu matematycznego z motywem, oczywiście, kropki Młodzież postawiła na ósemkę.
Pamiętajmy, że należy wierzyć we własne siły i nie poddawać się zbyt szybko!
Serdecznie dziękujemy nauczycielom klas: p. Agacie Szpyruk oraz Marcie Zabielskiej za przygotowanie wyzwań.
Integracja klas pierwszych jest stałym elementem każdego nowego roku szkolnego. W tym roku po raz kolejny odbyła się w Rajgrodzie.
Ćwiczenia i gry na świeżym powietrzu pozwoliły uczniom lepiej się poznać, zbudowć pozytywne relacje, które na pewno wpłyną na jak najlepsze funkcjonowanie uczniów w naszej szkole. Wychowawcy biorący udział w zajęciach również przyłączyli się do wspólnej zabawy, dzięki czemu lepiej poznali swoich nowych podopiecznych.
Narodowe Czytanie to wyjątkowe wydarzenie, które na stałe wpisało się
w kalendarz naszej szkoły. 09.09.2024 już dziesiąty raz mieliśmy okazję uczestniczyć
w tej ogólnopolskiej inicjatywie organizowanej pod patronatem Prezydenta RP,
promującej czytelnictwo oraz polską literaturę. W tym roku wysłuchaliśmy
fragmentów dramatu Juliusza Słowackiego „Kordian”. W gronie czytających znaleźli
się: dyrekcja szkoły – Pani Elżbieta Dembowska oraz Pan Krzysztof Falkowski oraz
przedstawiciele uczniów klas II i III i IV, a także gość specjalny, absolwent naszego
liceum, aktor – śpiewak Opery i Filharmonii Podlaskiej – Rafał Supiński.
Wspólną lekturę poprzedziło wprowadzenie – informacje na temat idei oraz historii
Narodowego Czytania a także zarys problematyki „ Kordiana” prezentowane przez
uczniów - Natalię Karwowską i Wiktora Dembowskiego.
Prolog porywająco czytali: Pani dyrektor – Elżbieta Dembowska, Pan Dyrektor -
Krzysztof Falkowski oraz Rafał Supiński.
Akt drugi interpretowali uczniowie:
Kordian – Kacper Dębkowski
Wioletta – Nikola Kulesza
Papież – Jakub Gutowski
Dozorca – Mateusz Bartnicki
Narrator- Jan Gołębiewski
Na podsumowanie uroczystości Pan Dyrektor przypomniał, że Narodowe Czytanie to
nie tylko okazja do przypomnienia sobie największych dzieł literackich, ale także
moment budowania wspólnoty i pielęgnowania polskiego dziedzictwa kulturowego.
Natomiast absolwent naszego LO Rafał Supiński podkreślił jak ważna jest kultura
żywego słowa.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu i już teraz zapraszamy
do kolejnej edycji Narodowego Czytania.
„𝗡𝗶𝗲 𝗱𝗼ść 𝗷𝗲𝘀𝘁 𝗰𝗶𝗲𝗿𝗽𝗶𝗲ć. 𝗧𝗿𝘇𝗲𝗯𝗮 𝘄𝗶𝗲𝗱𝘇𝗶𝗲ć, 𝘄 𝗷𝗮𝗸𝗶𝗺 𝗰𝗲𝗹𝘂 𝘀𝗶ę 𝗰𝗶𝗲𝗿𝗽𝗶 (...) ”
To fragment dramatu "Kordian" Juliusza Słowackiego, który wybrzmiał wczoraj podczas ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie w szkołach zawodowych.
Na naszej uroczystości pojawili się:
• Joanna Kitlas - Starosta Moniecki;
• Błażej Buńkowski - Wicestarosta Moniecki;
• Krzysztof Falkowski - Dyrektor ZSOiZ w Mońkach;
• Elżbieta Dembowska - Wicedyrektor ZSOiZ w Mońkach;
• bryg. mgr inż. Andrzej Łęczycki - Komendant Powiatowy PSP w Mońkach;
• kpt. Jarosław Lewocz - Zastępca Dowódcy Jednostki JRG w Mońkach;
• Radosław Niewiński - Naczelnik Urzędu Skarbowego w Mońkach;
• Damian Purta - lokalny przedsiębiorca.
Razem z naszymi Gośćmi i społecznością szkolną przenieśliśmy się w świat rozterek, dylematów moralnych i patriotycznych zmagań młodego Kordiana.
Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie!
Organizatorzy: K. Błaszczyk, K. Amonowicz
Zapraszamy do udziału w Narodowym Czytaniu 2024 - 9 września o godz.9.00. W tym roku "Kordian" Juliusza Słowackiego.
🍀👩🎓🧑🎓🍀Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025 życzymy wszystkim Uczniom, by zdobywanie wiedzy było ciekawą przygodą, byście mieli szansę na poznanie siebie, nawiązanie nowych przyjaźni oraz rozwijanie uzdolnień i zainteresowań.Szczególnie ciepło witamy uczniów klas pierwszych!🥰Fajnie, że jesteście z nami!
Drodzy Uczniowie!
Z radością zapraszamy Was na apel rozpoczynający nowy rok szkolny 2024/2025! Spotkajmy się wszyscy w poniedziałek, 2 września, o godzinie 9.30 na hali sportowej ul. Szkolna 22.
Czeka nas czas nowych wyzwań, przygód i wspólnych sukcesów! Przybywajcie pełni energii i pozytywnego nastawienia. Nie możemy się doczekać, żeby Was zobaczyć i wspólnie rozpocząć ten nowy etap.
Spotkania z wychowawcami od godz. 9.00. Harmonogram poniżej .
Do zobaczenia!
Chcesz zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy w rolnictwie? Szukasz możliwości rozwoju i nowych perspektyw zawodowych? Zapraszamy na nasz Kurs Kwalifikacyjny w Zawodzie Rolnik!
📅 Start kursu: wrzesień 2024
🏫 Miejsce: Technikum w Mońkach
⏰ Czas trwania: rok szkolny 2024/2025
📚 Zakres kursu: zagadnienia z zakresu kwalifikacji ROL.04. Prowadzenie produkcji rolniczej
W ramach kursu oferujemy:
✅ Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone przez doświadczonych specjalistów
✅ Pakiet materiałów dydaktycznych
✅ Konsultacje przygotowujące do egzaminu zawodowego w części pisemnej i praktycznej
Nie zwlekaj! Zgłoś się już dziś i dołącz do grona posiadaczy uprawnień rolniczych. 🌱
📞 Kontakt i zapisy: 85 716 27 38, skretariat@zsmonki.pl
🌐 Więcej informacji: www.zsmonki.pl
Wakacje to czas odpoczynku, zabawy i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności nie zapominajmy jednak o bezpieczeństwie własnym jak i naszych bliskich.
Ważne numery telefonu:
999- Pogotowie
997 – Policja
998- Straż pożarna
112- Numer alarmowy
984/ 600 100 100- WOPR (nad wodą)
985/ 601 100 300 – TOPR/ GOPR (w górach)
801 199 990 - Ogólnopolski Antynarkotykowy Telefon Zaufania
800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Kamila Czerepko
Pedagog szkolny
Powered by aSc EduPage